Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.


A Millipede munkacíme még Centipede Deluxe volt, így aztán sejthető, hogy nem egy forradalmi átalakulások tömegét hozó folytatásról, hanem egy kicsinyég átrajzolt, picinykét átalakított, és jelentősen megnehezített új kiadásról van szó. És persze azt sem szabad elfelejteni, hogy e játékban már sztori is volt! No nem valami érdekes sztori, és főleg nem egy kidolgozott sztori: a Millipede története mindössze annyi, hogy íjász karakterünk (akit igen kreatívan az Archer névvel ruházott fel a designer Ed Logg) féltett gombaerdejét védi az éhes szörnyek támadásaitól.

Forrás: Tilt #013. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Mielőtt a CD Projekt állt volna neki a Witcher-játékok gyártásának, a Metropolis Software már megpróbálta digitális formába ölteni az ősz hajú, és a képek alapján úgy tűnik, lila kezeslábast viselő Geralt történeteit. A lengyel cég játéka már játszható állapotban volt, mitöbb, egy kisebb német kiadót is meggyőztek a projekt támogatásáról, ám végül azt túlságosan szlávnak ítélték, egy olyan terméknek, amire a világ elenyésző része lenne csak kíváncsi – így aztán inkább a Gorky 17-re, majd annak folytatásaira koncentráltak. Jó tíz évvel később aztán a vadul terjeszkedő CD Projekt felvásárolta a vegetáló stúdiót, így ha volt még ott valaki az eredeti csapatból, az ismét e világba látogathatott.

Forrás: PC Zed 1998/04. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Hangulatos pillanatfelvétel egy Miami Beach-i ifjúsági központból. A naptár 1977-et írta, de még mindig a Computer Space volt az egyetlen videojáték a sok flipper és az egy szinttel lejjebb levő bowling-terem mellett.


Forrás: We Are The Mutants. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Mindig érdekelt, hogy a StarCraft vajon miként festett volna az ősi Commodore 64-en? Tessék: Junkboy megrajzolta nekünk.


Forrás: Geek-Art. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Egy Atari 1200XL számítógép, és felette Regan Cheng formatervező csodálatos eredeti vázlatai a géphez. Mint látható, az egység formája hamar kialakult, és csak a részletek és a színek alakultak át a gép véglegesítésekor.

Forrás: Atari Museum. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.


A Tindert ma jóval vadabb kritikák érik, de innen is tisztán látszik, hogy a számítógép által segített társkeresés 1977-ben sem zajlott problémamentesen.

Forrás: Creative Computing 1977/03. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Talán némileg realisztikusabb lett volna, ha ezt a „háborút” egy éppen lángoló kocsma mögött, két redves szeméttel teli, feldőlt konténer mellett a macskahányással színesebbé tett sárban részegen marakodó és maguk alá vizelő alakok viadalaként ábrázolja a sajnos ismeretlen grafikus, de hát ez 1993 végén valószínűleg még nem volt egyértelmű. A legjobban természetesen a fenti bunyóban ténylegesen részt nem vevő Sega Saturn jött ki ebből a hacacáréból; igaz, Amerikában a Sega belháborúi miatt végül ez is ordas bukás lett. A többiek azonban mind igen hamar elvéreztek a porondon, legyen szó a Philips CD-i konzolról, a 3DO-val viaskodó Atari Jaguar párosáról, a még a ringbe való igazi belépése előtt kipurcant Amiga CD32-ről, vagy épp a sarokban kábán tántorgó Pioneer LaserActive-ról.

Forrás: Computer Gaming World #114. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

A MicroProse egy Stöki-szintű szóviccel próbálja eladni ennél jóval többet érdemlő portékáját.


Forrás: Hyper #03. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


A harmadrangú SNES-es szerepjátékok elvakult rajongóinak a Lagoon név nem lesz ismeretlen – a nagy többség azonban inkább csak pisloghat a név olvastán. Sajnos az a kiadás valóban nem volt maradandó, netán bármilyen téren kiemelkedő, de az itt hirdetett eredeti, évekkel korábban megjelent számítógépes (egész konkrétan Sharp X68000-es) változat jóval fogyaszthatóbb volt. Nem csak a látványosabb grafika és az animált átvezető jelenetek miatt, de azért is, mert itt a sztori némileg hihetőbben kanyargott, és az akciódús játékmenet is jobban muzsikált e gépen.

Forrás: Oh! X 1990/11. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.