Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Egyet lehet tippelni, hogy a Camerica cég Freedom Stick hardvere melyik ország piacára lett megálmodva...


Forrás: Game Player’s #05. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.


Pillantás az 1994-es magyar számítógépes piacra: Commodore 64-es kereslet már nincs, a platformot váltani akarók gépeit azonban még viszonylag magas áron lehetett csak megvásárolni. A PC alig mozgolódik, a konzolos piacot pedig a Street Fighter II és a Mortal Kombat uralja.

Forrás: 576 KByte 1994/03. A bejegyzéshez jelenleg 7 hozzászólás van.

Bizony, a Sonic-képregény a kánon része, így hősünk teljes neve Sonic Maurice Hedgehog...


Forrás: Eternal StarBlaze. A bejegyzéshez jelenleg 16 hozzászólás van.

A magazin levelezési rovata szerint a BYTE magazin történetének egyik legnépszerűbb cikke a Motorola 6800 mikroprocesszor műveleti kódjait foglalta gyönyörű hexadecimális táblázatba. Én ugyan egy kukkot sem értek ebből, de bizonyára sokak számára lesz hasznos...

Forrás: BYTE 1977/07. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


Egy-egy játék címe mögött néha komoly történetek rejlenek. Más játékok szimplán egy nőt akarnak a címlapra tenni, és mivel az egész játékban egyetlen ember sem jelenik meg, ezt a címmel is ki akarták hangsúlyozni. A Telenet játéka, a Girly Block is ebben a cipőben jár: a lépegetők kicsit talán túl egyszerű harcait bemutató akciójátékban semmi nem utal arra, hogy a mi gépünket egy fiatal leány irányítja, a cím és a borító azonban egyértelművé teszik ezt.

Forrás: MSX Fan1988/02. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Így mutatkozott be a Game Boy a Nintendo hivatalos amerikai magazinjában. Bár a linkkábel itt valamivel kisebb felületet kapott, mint a japán reklámokban, a marketing itt is nagy szerepet szánt e funkciónak a kézikonzol hirdetése terén. A középső oldalon mind az öt amerikai indulócím látszik: a legendás Tetris és a helyenként igen groteszk megoldásai ellenére kifejezetten jó Super Mario Land mellett az épphogy elfogadható Alleyway, illetve a szemétbe való Tennis és Baseball figyelnek.

Forrás: Nintendo Power #008. A bejegyzéshez jelenleg 9 hozzászólás van.

Zajlik a digitális háztervezés: az építész egy fényceruza és egy igen korai 3D-s tervezőprogram segítségével dolgozik egy épület tervein. A gép egy IBM 2250 Model 4, de az igazi teljesítményt a háttérben levő mainframe rendszer, egy IBM 1130 és szalagot használó memóriamoduljai biztosítják.


Forrás: Floppy Diskette. A bejegyzéshez jelenleg 7 hozzászólás van.


A Masaya nem egyszerűen átportoltatta a Prince of Persiát SNES-re, de a feladattal megbízott Arsys stúdiónak extra büdzsét is biztosítottak azért, hogy kibővítsék az 1992-ben már kicsit korosodó programot. A legendás játékra ezért helyenként rá sem lehet ismerni: az eredeti 12 helyszín mindegyike átalakult kicsit (többek közt főellenségek is megjelentek a legtöbb végén) és a játék nyolc teljesen új pályát is kapott – és emiatt az időlimit is két órára nőtt. E verziót Japánon kívül a nyugati disztribúciós lehetőségek terén sokkal hatékonyabb Konami terjesztette; igazán kár, hogy reklám címszóval ezt sikerült összetákolniuk.

Forrás: Electronic Gaming Monthly #042. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.

A manchesteri Salford egyetemen a pénzügyes hallgatók először szembesülnek azzal, hogy munkájukat úgynevezett számítógépek segítségével kell majd ellátniuk. A fotó az 1978-as tanév legelején készült, amikor az ódivatú tanteremben feltűntek a modern Commodore PET masinák.


Forrás: University of Salford. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.

Steve Wozniak és Steve Jobs vigyorognak 1976 nyarán, egy Apple Computer 1-alaplapot tartva a kezükben. A 666 dollárért és 66 centért árult gépből mindössze 200 darab készült, és az Apple II egy évvel későbbi premierjét követően ezek nagy része megsemmisítésre került.

Forrás: MemeSahab. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.