Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Brian Johnson, az Alien vezető effekttervezője dolgozik a USCSS Nostromo űrhajó azon modelljén, amelyet az LV-426 holdra leszállást mutató jelenetben használtak fel.

Forrás: The Spaceshipper. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.

Mit ne mondjak, láttam már ennél erősebb látványvilággal megáldott játékreklámot is...


Forrás: Ultra Game Players. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


Egy, valamikor a hetvenes évek közepén megjelent katalógusból származik e kazettásmagnó-diktafon kombó kifejezetten ízléses reklámja. A delux-verzió a hordtáska mellett telefon-bemenettel is el volt látva, így beszélgetéseket is lehetett rögzíteni vele.

Forrás: Basement Archeology. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Címének köszönhetően én sosem néztem meg A fűnyíró ember című filmalkotást, ám egy dologban még így is biztos vagyok: nincs az a dimenzió, ahol ez egy VR-film volt...


Forrás: N-Force 1992/07. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.


Horgászjátékhoz ennyire energikus képet festeni nem lehet egyszerű dolog – olyannyira nem, hogy itt nem is ez történt. Az itt reklámozott MSX-játék, a Tsurikichi Sanpei: Tsurisennin Hen ugyanis egy a sok száz manga-feldolgozás közül. Az angolul Fisherman Sanpei néven ismert (?) széria szinte mindent elért, amit csak el lehetett érni a nyolcvanas években: a manga bő tíz éven keresztül futott, az anime száz epizódnál is többet ért meg, és a pachinkotól az élőszereplős filmig minden mást is kapott a horgászat öröméről és drámájáról szóló sorozat.

És természetesen videojátékokat is: kettőt MSX-re, majd az új évezredben még hármat a korai japán mobiltelefonokra.

Forrás: MSX Magazine 1988/04. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.

E fantasztikus pillanatfelvétel 1979 januárjában készült a Sunset Strip oly sok filmből ismerős ikonikus kanyarjában.

A fotós Robert Landau volt.

Forrás: eightiess. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Bár finoman szólva sem az Olivetti M20 ST volt 1982 legsikeresebb új számítógépe, Olaszországban volt néhány jó hónapja a gépnek. A kudarc okát az erős hardver és a remek design ellenére ma a legtöbben a saját, semmivel nem kompatibilis PCOS operációs rendszerben, illetve a szintén nem az átjárhatóságáról híres Z8000 processzorban látják – ezek kombinációjának köszönhetően ugyanis szinte semmilyen népszerű szoftver nem volt elérhető az elsősorban munkaeszköznek tervezett gépre.

A hirdetést Roberto Pieracini, az Olivetti reklámgrafikusa tervezte.


Forrás: Design is fine. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.



Bárhogy is legyen számozva, a Samurai Shodown V Special valójában sorozatának kilencedik felvonása volt – és talán ennél is fontosabb, hogy ez volt a Neo Geo platform legutolsó (hivatalos) megjelenése. A képeken a Gairyu Island nevű helyszín két verziója látható; ennek  érdekessége, hogy ez a pálya már a legelső Samurai Showdownban is szerepelt, igaz, ott még a gyönyörű torii-lánc nélkül.

Forrás: Fighting Game Backgrounds. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.


Nem, ez a hatásos reklám nem a mindenki által ismert LucasArts-kalandjátékot népszerűsíti, hanem a PC-n a biztonság kedvéért a „The Action Game” alcímmel is felruházott másik Indy-játékot. Mit mondjak, nem véletlen, hogy nem ez a feldolgozás lett híres...

Forrás: Mean Machines Sega 1993/01. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Kifejezetten hangulatos hirdetés egy emlékezetes játékhoz – reméljük, a nemrég bejelentett remake fel tud nőni az eredeti Silent Hill 2-höz!

Forrás: Next Gen 2002/01. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.