Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Bár a legtöbb Spectrum-játék borítója amúgy sem volt művészeti remekmű, néhány darab különösen sok kérdést vet fel. Ez a töprengésre késztető dobozkép is ilyen: vajon miért robbant fel a diszkós cipőt hordó béka ágyéka? Miért van farka az alkoholista orrú öregembernek, és ha már nála tartunk, miért akar cockney szavakkal egy számítógépes programot dicsérni?

Válaszok nincsenek; a Witch’s Cauldron őrzi titkait.


Forrás: VGJunk. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Sid Meier mutatja be Sid Meier legújabb portékáját, avagy a designer elmagyarázza a Silent Service működését.

Forrás: Computer Gaming World #026. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.


Minden idők egyik legocsmányabb hirdetése, amely a Nightbreed horrorfilm játékverzióját próbálta rásózni az európai PC-s játékosokra.

Forrás: Imgur. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

1982 sztárjai közül három mond sommás véleményt az épp terjedőben levő új hobbiról, a videojátékozásról.

Forrás: Videogaming Illustrated #02. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Bármiféle egyéb magyarázat híján a StarBlade e hirdetését látva én eleinte azt hittem, hogy a szöveg által említett Genolyn hősünk hűtlen neje lesz, de aztán rá kellett döbbennem, hogy a kismama valójában az emberiséget pusztító „cephalhydra” faj királynője.


Forrás: Zero #08. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Noha a Nokia már 2005-ben bejelentette, hogy a második modell, a QD bukása miatt hamarosan beszántják az egész N-Gage-üzletágat, a cég – vélhetően egy korábbi, még optimizmussal telve megkötött szerződés miatt – méretes területet kibérelve volt jelen a 2006-os E3-on. Bár simán el is igénytelenkedhették volna a dolgot, remek standdal jelentek meg utolsó kiállításukon. Igaz, a játékok senkit nem érdekeltek, így legfeljebb nézelődni, no meg a puha plüssszőnyegen elheveredni jött ide az ember.

Forrás: UK Resistance. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.


Sűrű oldal az elsősorban az otthoni videózásról szóló Video Review magazin hírrovatából: Ronald Reagen a Pac-Man segítségével ekézi demokrata ellenfelét, a Scrabble készítői a videojátékokat hibáztatják az eladások visszaesése miatt, a minden szinte borzalmas Custer’s Revenge alkotói pedig örülnek a teljesen jogos rasszizmus-vádaknak és kifejezetten elégedettek a nemierőszak-szimulátor által kiváltott balhéval. 

(Olyan sokáig azért szerencsére nem örülhettek: az eredeti kiadó, majd az annak hamvain gyorsan létrejött következő cég is csődbe ment 1983 folyamán.)

Forrás: Video Review 1983/01. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Egy Atari ST-reklámfotó 1986-ból, mégpedig egy Ferrari Berlinetta Boxerrel a háttérben. Persze az is lehet, hogy ez egy Ferrari Berlinetta Boxer-reklámfotó egy Atari ST-vel az előtérben...


Forrás: Kkomputer. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Egy (illetve három) csehszlovák tervezésű és gyártású PMD-85 számítógépen ismerkednek a számítástechnika világával az úttörők egy nyári táborban. A fénykép 1986. július 16-án készült.

Forrás: DenníkN. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.


És van, aki még ezek után is azt hiszi, hogy a Twitter valami új találmány...

Forrás: Amiga World 1988/04. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.