Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

A Clive Sinclair mérnökei által tíz hosszú év alatt kifejlesztett Microvision Pocket TV (avagy hivatalos nevén az MTV-1) igen sok pénzért (mai, inflációval dúsított ára 1800 dollár lenne) igen keveset kínált. Igaz, mivel az aprócska tévét négy ceruzaelemmel is lehetett használni, tényleg maximálisan hordozható volt.

És hogy azóta valaki megpróbálta-e futtatni a Duke Nukem 3D-t a kétinch-es képernyőn? Hát persze! (Az illető a második modellt, az MTV-1B-t használta a nagy mutatványhoz.)

A hirdetés 1978 júniusában jelent meg amerikai napilapokban.


Forrás: Reddit. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Az 1990-es év legjobb Amiga-játékai a platform rajongóinak egyik legnépszerűbb magazinja szerint. Mit ne mondjak – harminc év távlatából nem sok közös van az ízlésünkben...

Forrás: Amiga Format 1991/01. A bejegyzéshez jelenleg 7 hozzászólás van.


A gépen olvasható „manufactured by SEGA” felirat azonnal jelzi, hogy ez a YENO SC-3000H nem valami teljesen ismeretlen otthoni számítógép. Bizony: ma már kideríthetetlen okokból a Sega nem terjesztette Európában az SC-3000 számítógépet, hanem a koreai Yeno cégen keresztül dobta piacra például Franciaországban is.

A képen már a második verzió látható: ki tudja miért, a H azt volt hivatott jelezi, hogy membrános helyett mechanikus billentyűzet volt már a gépen.

Forrás: Tilt #017. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.

Amikor a Boeing 747 bevezetésre került a leggyorsabb amerikai légitársaságoknál, azt igazi luxusrepülőként kezelte mindenki, így például az American Airlinesnál még a turistaosztály is kapott egy ilyen elit társalgót. Talán nem kell hangsúlyozni: az efféle helypazarlásnak hamar vége szakadt, konkrétan ez a kialakítás például nyolc rövid hónapig bírta, aztán a szokásos széksorok kerültek a helyére...

Forrás: Reddit. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Na vajon melyik jól ismert és népszerű PC-s stratégiai játék jelent meg Japánban ezen a kiváló címen?

A válasz természetesen a Master of Magic.

A fejlesztő Opera House teljesen új grafikai motort rakott a játék alá a PlayStation-verzióban, de ezen túl a programhoz nem nyúltak hozzá – olyannyira nem, hogy még néhány eredeti bug is jól a helyén maradt! A program legalább egy teljesen új intrót kapott, bár ez azért nem ad feltétlenül örömre okot...


Forrás: Giant Bomb. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.


Wow...

Nem semmi ruhakölteménybe gyömöszölték a modellhölgyet; aki vagy megtévesztően aprónövésű, vagy pedig a hirdetésen külön kiemelt „a gép átfér minden standard méretű ajtón” felirat rögvest ordas hazugságnak minősíthető.

Forrás: RePlay 1990/02. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.

Soha senki nem tette fel a kérdést, hogy vajon milyen is lenne a Street Fighter II, ha minden szereplő hirtelen zombivá változna, de a brit N-Force magazin azért csak megválaszolta azt borítóján...


Forrás: N-Force 1992/07. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Tekintve, hogy az első IBM PC, illetve a NEC PC-88 is ugyanúgy 1981-ben került forgalomba, mint az itt hirdetett VIC-20, a „a világ legjobb otthoni számítógépe” ígéretet ezennel hivatalosan is barokkos túlzásnak minősítem.

Forrás: Your Computer 1981/10. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.


Ki a fene gondolta volna, hogy az egyszeri Imp magasabban van a pokol hierarchiájában, mint a báró?

Forrás: Jess Morrissette. A bejegyzéshez jelenleg 5 hozzászólás van.

Alig két évvel a Wright testvérek történelmi repülését követően már tömegek álltak készen a légiközlekedés megreformálására. Ha azt hitted volna, hogy ezek a készülékek csak a rajzfilmekben léteztek, hát nem: a XX. század első két évtizede a fizikához és az aerodinamikához cseppet sem értő, de nagyszerű fantáziával és méretes sufnival rendelkező feltalálók aranykora volt!


Forrás: Popular Mechanics 1905/09. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.