Dobrekatops után az R-Type második pályáját záró főellenség, Ciszta is saját borítót kapott. Méghozzá egy igazi mesterművet!
Forrás: MSX Fan 1988/09. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.
Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.
A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.
Dobrekatops után az R-Type második pályáját záró főellenség, Ciszta is saját borítót kapott. Méghozzá egy igazi mesterművet!
Forrás: MSX Fan 1988/09. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.
Az 1987-ben piacra dobott Yamaha CMX II, egy többcsatornás kazettás felvevő, tulajdonképpen egy apró otthoni stúdió. Még ha teljesítmény terén nem is sikerült legyőzni a kategóriát uraló TASCAM márkát, kinézet terén bődületeset alkottak a mérnökök!
Forrás: Buttons & Knobs. A bejegyzéshez jelenleg 7 hozzászólás van.
Forrás: MSX Magazine (FR) 1986/03-04. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.
Érdekes stúdió-bemutató cikk 1995 őszéről – a 3D Realms az id játékaival befutott, és nemsokára első saját siker-FPS-ei is megjelennek. No persze nem úgy, ahogy az optimista cikkben még ígérték: bár a Duke Nukem 3D tényleg időre jelent meg, a Shadow Warrior a vártnál másfél évvel később jelent meg, a Blood és a Ruins pedig egyenesen más kiadókhoz kerültek. Előbbi a GT Interactive-hoz került, utóbbi pedig igen kacskaringós utat követően Amerikában PowerSlave, Európában pedig Exhumed néven láttam meg a napvilágot.
Forrás: Edge #024. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.
Noha én az eredeti Commodore 64-verzióba habarodtam bele, a Nebulus (avagy bizarr módon Castelian, Tower Toppler, Subline avagy Kyorochan Land) Amigán is megérdemelte az ilyen remek teszteket.
Forrás: Amiga Computing 1988/11. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.
A Seeburg a bakelitlemezeket használó zenegépek egyik óriása volt. Ezt feltehetően a hirdetés megjelenésekor mindenki tudta, ezért teljesen feleslegesnek is érezték kifejteni; nekem azért utána kellett néznem, hogy mi is ez a zsiráfos dolog.
Forrás: CashBox 1962/02. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.
Bár nem a színesceruza a magazinreklámok alkotásának legelterjedtebb eszköze, a California Gamesnek valahogy kifejezetten jól áll ez a design is.
Forrás: Zzap! 64 1987/10. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.
1992-ben a Disney képregény-kiadója, a Hollywood Comics majdnem piacra dobta a Final Fantasy teljes egészében amerikai feldolgozását. Noha az alkotók listája impozáns, az egyetlen rendelkezésre álló kép alapján egész konkrétan zéró esélyt látok rá, hogy ennek bármi tényleges köze lett volna a játékokhoz.
A megjelenést a reklámkampány közepette ismeretlen okokból lefújták.
Forrás: Video Game Art & Tidbits. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.
Azzal elég nehéz lenne vitába szállni, hogy 1987-ben Európában tényleg az Amiga volt az év számítógépe, de hogy a KingSoft játékfelhozatala koronázta volna-e meg a platformot, arra már nem vennék mérget. Szó se róla, az Emerald Mine tényleg remek Boulder Dash-variáns volt, de a reklámon főhelyet kapott Emetic Skimmer már megjelenésekor sem számított jónak.
Forrás: Amiga Kickstart 1988/01. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.
Nicsak, hová tűnt a Doom főszereplőjének kezéből a fegyver? No és a harcost körülvevő démonok?
Igen, a Nintendo Power magazin még 2001-ben is védeni akarta a szende olvasóközönséget a visszafordíthatatlan mentális károktól, így egyszerűen átrajzolták az ikonikus borítót. Ez persze a játékot kiadó Activisiont nem nagyon zavarta, és ők az eredeti illusztrációt használták a dobozon.
Forrás: Nintendo Power #150. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.
A fejléckép forrása: waneella