Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Ha csak egy kicsit vastagabb lenne a laptop, még akár egy VHS-lejátszót is bele lehetett volna szuszakolni. Értelme persze nem lenne, de legalább most, 30 évvel később jókat gúnyolódhatnánk rajta. Így legfeljebb biccenthetünk: 1996-ben ez kellemes hordozható hardver volt.

Forrás: Wired 1996/03. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Hajtogass te is Altaïrt!


Forrás: @Gamer 2011/10. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.


Micsoda munka lehetett 1983-ban szellemhez illő átlátszóságot tenni Tim ruházatára!

Megpróbáltam rákeresni arra, hogy a T.I.M. III miként nézett ki a gyakorlatban, de e címmel, no meg az Innovative Software stúdió nevével nemhogy a Google nem jutott sokra, de még a nagy CP/M szoftveroldalak sem ismerték fel.

Forrás: The Portable Companion 1983/04-05. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.

A Sega állítása szerint az Outrun két radikális újítást vezetett be a videojátékok világába: egyrészt szerintük ez az első játék, ahol a játékos választhatott magának zenét, másrészt pedig az elágazó útvonalakkal is teljesen új élményt tudnak biztosítani minden versenyzőnek. Feltehetően tényleg mindkét tekintetben az Outruné az elsőség, de én azért azt is ráírtam volna a hirdetésre, hogy vezetési élmény terén is fantasztikus volt a program.


Forrás: Gamest #004. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.


Egy ma már megfejthetetlen reklám: a magazin nem írt erről az eszközről, és egy gyors online keresés is csak azt bizonyította be, hogy a Computermod egy Google-özhetetlen szó.

Pedig hát érdemes lenne megtudni, hogy mitől is lett örömorgia a napi munka – erre 2023 -ban is nagy szükség lenne...

Forrás: Creative Computing 1978/03. A bejegyzéshez jelenleg 8 hozzászólás van.

Tegnap brit hardveres árlistát láttunk 1991-ből, hát most itt van a magyar kínálat is! Igaz, ott PC-s kütyükről volt szó, itt pedig sokkal inkább az Amigán van a hangsúly.

Hátha valaki tudja: az a Tonce AT-emulátor pontosan mit tudott? Ha már kétszer is a listán van, ráadásul eltérő árakkal, hát biztos valami nagyszerű eszköz lehetett!


Forrás: Computer Mánia 1991/05. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.

Bár a Saturn alaphelyzetben nem támogatta a Video CD szabványt, több olyan kártya is megjelent Japánban és Európában, amelyekkel le lehetett játszani ezeket a lemezeket a konzolon. Sőt, néhány játék is felismerte ennek jelenlétét, és ilyenkor átvezető videóik sokkal jobb minőségben jelentek meg a tévén.

Forrás: Sega Saturn Magazine (JP) 1995/04. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.


Tökéletesen berendezett, bármely 1976-os magyar lakásban elképzelhető polcok mutatják a vasfüggöny egyik oldalának technológiai legjavát.

Speciel én ennél valamivel nagyobb hangsúlyt szenteltem volna a reklám információs feladatkörének, de ki tudja, talán ennyi is elég volt tömegek felajzásához és boltba küldéséhez.

Forrás: Interpress Magazin 1976/05 és 1976/06. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.


Számítógépes hardverek 1991 legvégén a brit piacról: sok ismerős kütyü és márka van ezen az oldalpáron, de be kell vallanom, hogy soha korábban nem hallottam keménykártyákról, hard cardokról. Volt valakinek szerencséje ezekhez?

Forrás: PC Review 1991/11. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.