Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Nincs különösebb kommentárom: ez egy tökéletes állapotban levő elsőgenerációs PDP-8 mainframe számítógép központi vezérlőegysége. A gép 1965-ben, a fotó pedig 2009-ben készült.

Forrás: Flickr. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


Végre valaki feltalálta az egér utódját! Ha az tényleg olyan jól működik, mint ahogy a reklám állítja, egész biztosan le fogja váltani az archaikus egeret, és 37 évvel később már mindenki kizárólag ezt fogja használni!

Forrás: Macworld 1986/04. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Gőzöm sincs róla, hogy ez a design tényleg előremutató volt-e, mindenesetre a logó inkább idézi 1878-at, mint a tényleges évet.


Forrás: Future Life 1978/07. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Igényes összeállítás a Sega által gyártott Mega Drive-kontrollerekről, az Action Replay kártyákról, illetve egy csomó plasztikszemétről, amit az ember konzolába dughatott.

Forrás: Mega 1992/11. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


A Sound Blaster 16 hangkártyákkal végre teljesen valós hangokat lehetett egy PC-ből is kipréselni. Mint amilyen egy apró szobában kuporgó gagyi Gundam-utánzat nyikorgása...

Forrás: Electronic Entertainment 1994/04. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Hogy a Shinobi III tényleg jobb volt-e, mint a Mortal Kombat? Igen, feltéve, ha elfeledkezünk róla, hogy angolul sosem jelent meg Shinobi II néven játék, így finoman szólva sem volt egyértelmű, hogy Joe Musashi melyik kalandja is folytatódik éppen.


Forrás: Electronic Gaming Monthly #050. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.


Sokat nem tudok a reklámhoz hozzáfűzni: professzionálisan néz ki, ráadásul – hacsak nem kamu minden szava – még a termék is elfogadhatónak tűnik 1996-hez képest. Az egyetlen furcsaság, ami feltűnt az az, hogy a lumenben kifejezett fényerőt nem a projektor fényével, hanem a képernyőről visszaverődő fénnyel mérik.

De ha már ennyit keresgéltem ezzel kapcsolatban: egy átlagos moziban a vetítő 15 és 25 ezer lumen közötti fényerővel dolgozik, az IMAX-termekben ez akár 60 ezer lumenre is nőhet a terem méretétől függően. Természetesen a fényerő nem az egyetlen dolog, ami megkülönbözteti a házimozis projektorokat a mozis vetítőrendszerektől: utóbbiaknak meg kell felelnie a DCI standard állandóan fejlődő előírásainak.

Forrás: Wired 1996/03. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Amikor a játék-tápláléklánc csúcsán a verekedős játékok voltak, az újságok megtöltésével (a sok képlopást leszámítva) nem sok gond volt...


Forrás: VideoGames 1993/10. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.


A számítástechnika elején főleg az igazi megszállottak érdeklődtek a számítógépek iránt – és ennyi információ alapján én bizony Genet urat is ide sorolom; természetesen a lehető legpozitívabb módon.

Forrás: TRS-80 Microcomputer News 1980/05. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Azt hiszem, senki nem vitathatja, hogy a Savage Warriors sokkal jobb verekedős játék, mint a Mortal Kombat II, elvégre utóbbiban nincs „3D Bio Motion”. Legyen az akármi is...


Forrás: Dimension 3 1995/07. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.