Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

A Sunrise már 1985-ben megpróbált élőszereplős Gundam-filmet készíteni, és ehhez az amerikai filmesek közül is kerestek szövetségeseket. Az oldalpár bal szélén láthatók Syd Mead grafikus tervei az első forgatókönyv (és persze az eredeti anime) alapján; talán nem meglepő, hogy végül ez a film akkor nem készülhetett el...

A Perfect Diorama címmel felruházott másik képnek nincs köze ezekhez a tervekhez: az egy Keita Amemiya által festett koncepciórajz egy készülőben levő hivatalos diorámához.

Forrás: BJ Beauchamp. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.

Pontosan, ha valamihez hasonlítanom kellene a SideWinder kontroller hódítási képességeit (és emlékezetes D-padját), akkor az mindenképpen Julius Caesar lenne...


Forrás: Boot Magazine 1996/11. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


A „Hogyan készítsünk egy vagyon elköltése nélkül is sikeres üzleti prezentációt” címet viselő cikket felvezető illusztráció. Az írásból többek között kiderül, hogy érdemes stílusos betűket használni, hogy megéri 20-40 dollárt fizetni a több száz azonnal használható képet tartalmazó clip-art lemezekért, illetve, hogy megéri mélyen a zsebbe nyúlni egy képdigitalizáló kütyüért.

Forrás: Amiga World 1989/04. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

1999 legnagyobb PC-s versengése a Quake 3: Arena Bézier-görbéi és az Unreal Tournament fraktáljai között zajlott.

Forrás: PC Zed 1998/11. A bejegyzéshez jelenleg 9 hozzászólás van.

Az alufólia vajon tényleg ennyire futurisztikus volt 1991-ben, vagy talán lehetett volna menőbb környezetet is találni a 130 megás adattárolóknak?


Forrás: Oh! X 1991/01. A bejegyzéshez jelenleg 11 hozzászólás van.


Ki gondolta volna, hogy Mária Barátnő™ már 1994-ben kétvállra fektette a Turing-tesztet tökéletesen emberszerű párbeszédeivel...

Forrás: Computer Gaming World #129. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.

Ha az ember 1995-ben csak egyetlenegy játéktermi kiállításra jutott el, a JAMMA show-nál jobbat nem is találhatott magának: itt debütált a Soul Edge, a Marvel Super Heroes, a Time Crisis és a Manx TT SuperBike, hogy a Namco Museumról ne is beszéljünk! Külön érdekes a Konami-beszámoló: a Speed King végül olyan kis példányszámban jelent meg, hogy sokáig azt sem lehetett tudni, hogy létezett-e, a Vic Viper pedig minden más beszámoló szerint szintén versenyjáték volt – de mivel ennek fejlesztését a kiállítást követően leállította a kiadó, biztosat nem tudni róla.

Forrás: Maximum 1995/11. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Egy 1984-es Novotrade-hirdetés, tele általam nem ismert játékok screenshotjaival. Aki esetleg felismerné a számomra hiányzókat, az bátran ossza meg tippjeit, információit!

Catastrophes, ?, Ghost Hunt, ?
Traffic, Chinese Juggler, ?, Buffalo Roundup
Hexagon, Arctic Shipwreck, Caesar the Cat, Crossroads
Spatial Billiard, Save Me Brave Knight, ?, SOS Terrorist
Save Me Brave Knight, ?, Photony, Quark IX
Bathtime, ?, Save Me Brave Knight, Dancing Monster


Forrás: Mikro Magazin 1984/02. A bejegyzéshez jelenleg 5 hozzászólás van.


Meglepően érdekes a témaválasztás ebben az 1983-as játékban: a Savage Pond a békafélék brutális életét mutatja meg az ebihal-léttől a felnőtt békákra leselkedő veszélyekig. Bár már pusztán ez is kellően érdekes lett volna, a fejlesztők úgy érezték, hogy kell még egy csavar, így a végjátékban a nukleáris szennyezőanyagok is elérik kis tavunkat, különféle mutáns állatok seregét zúdítva hősünkre.

Forrás: ZX Computing 1985/04. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Apuka nem tűnik túlságosan elkámpicsorodottnak az események láttán...

Ezt az ajtófajtát amúgy suicide door néven ismeri a szakzsargon, ami, legalábbis számomra, azt jelzi, hogy ilyesféle esetek tényleg megtörténtek a valóságban is. Persze ma már feltehetően kicsit biztonságosabb lett ez is; gondolom, a Ferrari és a Rolls-Royce nem használna ilyeneket, ha az aranyos kislányok tucatszámra potyognának belőlük nagy tempónál az aszfaltra...


Forrás: Reddit. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.