Az IBM Magyarországi Kft. 1947-ben jött létre, és a szocializmus évtizedei alatt is végig működött. A képen az országba érkezett első IBM 1440 mainframe gép látható, amely az itt megörökített 1965. szeptember 9-i bemutatót követően a Kohó- és Gépipari Minisztérium tulajdonába került. Ez a példány volt tehát az első olyan számítógép a magyar állam tulajdonában, amely már mágnesszalagon (vagy opcionálisan lyukkártyakötegen) tárolta programjait.
A fényképet Farkas Tamás készítette.
Forrás: MTVA Archívum. A bejegyzéshez jelenleg 7 hozzászólás van.









