Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Hogy az elrettentőnek szánt repülőfestésre miként került aranyos hörcsögös csont-pofazacskó, azt ma valószínűleg már senki nem tudja megmondani. Ha már 3DO és Amerikát visszafoglalós repülős akciójátékok, akkor a Shock Wave nagyságrendekkel igényesebb volt, mint a VR Stalker, és bizony ma már arra sem emlékeznek sokan...


Forrás: EGM2 1994/10. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.

Ezúttal nem túlzott a lenyűgöző grafikát ígérő reklám – hiába jelent meg az Xbox startjakor, a Dead or Alive 3 generációjának egyik legszebb játéka volt, és oly sok korabeli 3D-s programmal ellentétben még ma is kifejezetten látványosnak hat egynémely helyszíne.

Forrás: Next Generation 2001/12. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.


Tegnap szó esett az első videojátékok által inspirált amerikai zenei albumról, most következzen ennek párja, az első hivatalos D&D muzsika, egyenesen 1985-ből. Hiába vannak olyan című dalok a lemezen, mint a Hobgoblins, a The Living Dead, vagy mondjuk a Gates of Hell, a zene meglehetősen egyszerű szintis prüntyögés.

Forrás: Grognardia. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Már volt róla szó, hogy a Pac-Man Fever album Pac-Man-centrikus nyitódala óriási siker lett: míg a teljes albumból „csak” 1.2 millió példány fogyott, addig a kislemezből kétszer ennyit tudtak eladni.

Sikerült megtalálnom az albumhoz ajándékba adott Pac-Man-tippeket is: itt van az első három útvonal, és itt a másik kettő.


Forrás: Electronic Games 1982/05. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


A Connectix által kifejlesztett QuickCam volt az a kütyü, ami végre (?) elhozta a videochatelést az átlagember világába. Mivel ez volt az első könnyen használható és megfizethető számítógépes kamera, már a legelső verzióból félmillió darabot tudtak eladni, pedig hát specifikációi nem voltak túl erősek: 320x200 pixeles fotóit 16 szürkeárnyalatban készítette, videóit pedig legjobb esetben is 15 fps tempóban rögzítette.

Mindez nem számított, az emberek imádták, hogy nem kell külön digitalizálni a fotókat, és még inkább, hogy tudnak online videón beszélgetni ismerőseikkel. A QuickCam brand olyan erőssé vált, hogy az azzal versengeni nem tudó Logitech végül kivásárolta a nevet és a technológiát 25 millió dollárért.

Forrás: Wired 1996/01. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Elképesztően kemények vagyunk! (De lécci a segg szót ne írjuk már rá a reklámra...)

Forrás: Electronic Gaming Monthly #051. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

A Novotrade által fejlesztett Eureka! egy viszonylag egyszerű marketingakcióval igen sokszor szerepelt a brit újságokban: az előzetesek és tesztek mellett minden magazin beszámolt a 25 ezer fonttal kecsegtető versenyről, majd aztán még egyszer annak zárultáról is. A pokoli nehéz kalandjátékban elrejtett számokból kellett egy valódi telefonszámot összerakni, és azt felhívva lehetett gyorsan bizonyítani, hogy valaki megtalálta a program minden titkát.


Forrás: Your Commodore 1985/12. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Nincs semmi dolgod? Pazarold idődet középszerű PlayStation-játékokkal!

Egyébként meglepő, hogy a Mindscape-nek volt pénze ilyen tekintélyes reklámokra, hiszen 1996-ban az új vezérigazgató irányítása alatt meglehetősen extrém költségkímélő lépéseket hoztak meg. Ennek mélypontja az az aljas húzás volt, amikor egy nappal a LEGO Island megjelenése előtt kirúgtak mindenkit, aki dolgozott a játékon, hogy ezzel megússzák a bónuszok kifizetését.

Forrás: Ultra Game Players 1996/12. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.


Wellcome„ POWERSKINGDOM”, írja a hirdetést, és hát mi mást is lehetne ehhez hozzátenni?

Talán annyit, hogy a játék Guardian War néven jelent meg az Egyesült Államokban, míg Európa csak annyit változtatott, hogy a címet Powers Kingdomra módosították. A korabeli kritikák szerint egyébként egy meglepően jó szerepjátékról van szó, igaz az 1994-ben sokat dicsért 3D-s karaktermodellekért ma már azért elég nehéz lelkesedni.

Forrás: 3DO Magazine (JP) 1994/11. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Dreamcast-magazinban másik platformot hirdetni kifejezetten bátorságra vall, és az SNK brit különítménye ezt egy látványos képpel koronázta meg. Igaz, arra nem sikerült rájönnöm, hogy mi az az eszköz jobbra a Neo Geo Pockettől, de az biztos, hogy a sok színvariáció és a látványos játékok komoly vonzerőt jelentenek...


Forrás: Official Dreamcast Magazine (UK) 2000/01. A bejegyzéshez jelenleg 6 hozzászólás van.