Napi retró?

Részben azért, hogy a sok gigantikus cikk között apróságokról is szót tudjak ejteni, részben pedig azért, hogy minden nap érkezzen valami új tartalom az oldalra, ezt a rovatot találtam ki. Itt minden nap legalább egy új bejegyzés lát majd napvilágot, mindig egy kép, illetve az azt kísérő szöveg formájában. Ezek mindegyike olyasmi lesz, ami számomra érdekesnek vagy szórakoztatónak tűnik, de azt persze nem tudom megígérni, hogy ezzel mindenki minden nap így lesz – a cél az, hogy változatos és informatív bejegyzések szülessenek, amelyeket mondjuk egy év után kifejezetten üdítő lesz végiglapozni.

A képek közt lesznek fejlesztési relikviák, újságokból szkennelt hirdetések és cikkek, különféle dobozképek, fotók, és gyakorlatilag minden más, ami csak elképzelhető. Mivel a hangsúly a képeken van (a kísérőszöveg ritkán hosszabb egy bekezdésnél), ezek sokszor nagyméretűek, előre is elnézést, ha valakinek belerúg a mobilos adatforgalmi limitjébe néhány tízmegás file. Ha esetleg lenne tipped egy bejegyzéshez, a grath@retro.land emailcímen tudsz elérni.

Nem tudom, hogy a szlogenben  megidézett polihisztor („a tudományos precizitástól egészen a művészetekig – mint Da Vinci”) mit szólt volna neve ilyetén felhasználásához, de ezzel a kifejezetten jól sikerült kibermadárral feltehetően neki se lehetett volna sok gondja...


Forrás: Gekkan PC Engine 1988/06. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.


„Emlékezz Mickey Egérre!,” utazik előre évtizedeket az időben ennek az órának az elég vastag hazugságokkal teli reklámszövege.

A kedvencem talán a „jól ismert vállalat,” amelynek a nevét mégsem akarták leírni...

Forrás: Future 1978/07. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Nehéz elhinni, hogy 1994 októbere olyan eseménytelen idő volt, hogy ezekkel a marhaságokkal kellett elfoglalni csaknem egy teljes híroldalt. De, ahogy az író lekezelően fogalmaz*, talán 4.2 másodpercre téged is lefoglalt a dolog...

*talán túlságosan is lekezelően ahhoz képest, hogy nem tudja leírni rendesen a Street Fighter II nevet.


Forrás: Hyper 1994/11. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Ahhoz képest, hogy a kompozíció 1984-ben készült, azt a támadó kígyót egész hatásosan rakták oda a tévére!

Forrás: Big K 1984/10. A bejegyzéshez jelenleg 5 hozzászólás van.

Az 1983-ban Paragon Courseware néven elindult vállalkozás négy évvel később felvette a Paragon Concepts nevet, majd 1993-ban a Nisus (ejtsd: nice us) Software megnevezésre váltottak. A stúdió közvetlenül első konzoljátékának* megjelenése előtt a direkt (részben) kisbetűvel írt Studio e nevet vette fel, megjelentette ezt a toborzási reklámot, majd a borzalmas eladások következtében szinte azonnal földbe állt.

A reklám annál bizarrabb, minél tovább fürkésszük részleteit – de most komolyan, hogy lehetne ezt a kompozíciót leírni?!

*ez volt a roppant gyenge VMX Racing PlayStationre.


Forrás: Fusion 1996/02. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Amikor az én összesített számítógépes élményeim mindössze néhány hónap lelkes kölcsönbe kapott ZX Spectrumozásból álltak, a derék ausztrálok már a világhálón szörföltek, BBS-eken beszélgettek és fájlokat töltöttek le videotexről (ez a teletext interaktív társa volt).

Forrás: Australian Commodore Review 1985/10. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.


Amint megfizethetővé válik az időutazás-turizmus, szerintem elnézek ide is – milyen jó hely lehetett London legnagyobb videojáték-boltja 1984-ben?!

Forrás: Commodore User 1984/02. A bejegyzéshez jelenleg 2 hozzászólás van.

Ki gondolná, hogy ez az Ikari Warriors II hirdetése?

Nem sokan, hiszen Japánban az SNK e programot Dogousouken (vagyis mennydörgő égbolt) néven adta ki, valamiért elhagyva a sikeres Ikari címet. A két főszereplő, Ralf és Clarke visszatért, de a földi háttér bármiféle magyarázat vagy háttérsztori nélkül egy idegen bolygóra változott, ahol a rakétavetők és gépkarabályok közt hatalmas pallosokat is forgathattak hőseink.


Forrás: Gamest #004. A bejegyzéshez jelenleg 1 hozzászólás van.

Értem én, hogy ez mindössze egy lefitymáló alázás akar lenni, de nekem akkor is fura, hogy egy játék reklámjának fő üzenete az, hogy érdemes lenne megvenni egy rivális programot is.

Forrás: Die Hard Game Fan 1994/01. A bejegyzéshez jelenleg 3 hozzászólás van.


Bármilyen megdöbbentő is legyen, a Percom elnöke tényleg nem tud olyan cégről, amely jobb termékeket gyártana, mint a Percom.

Forrás: BYTE 1980/04. A bejegyzéshez jelenleg 4 hozzászólás van.