Aki esetleg olvasta a Retro.Land hosszú cikkeit, annak talán már feltűnt, hogy a játékiparban igen ritka eseménynek számít, ha egy projekt pontosan úgy jelenik meg, ahogy azt megálmodták. Változhat a technológia, az alapkoncepció, a karakterdesign, de akár minde együtt is. Erre tökéletes példa az a játék is, ami végül Star Fox Adventures néven jelent meg GameCube-ra.
A fejlesztés gyökerei 1996-ig nyúlnak vissza, amikor a Rare designerei egy Wild Cartoon Kingdom munkacímű platformjátékon dolgoztak. Ennek főszereplője egy aranyos tigris, Timber volt, akinek a sok ugrándozás és gyűjtögetés közepette autóversenyeken is részt kellett vennie. A fejlesztők ezeket a részeket megkedvelték, és úgy döntöttek, hogy a Wild Cartoon Kingdomból versenyjáték lesz, mégpedig egy régi, NES-en indult sorozat új részeként, R.C. Pro Am 64 néven. Ennek demója megtetszett Shigeru Miyamotónak, aki rávette a Rare-t, hogy a programot öntsék le egy kis Nintendo-szósszal, így az végül Diddy Kong Racing címen jelent meg. Ebben Timber csak egy jelentéktelen mellékszereplő volt, de a tigris karaktert igencsak kedvelő fejlesztők megint úgy döntöttek, hogy a kis jószág saját játékot kap. Timber időutazó harcossá lépett elő, akinek egy dinoszauruszokkal teli bolygón kellett volna rendet tennie. A fejlesztés során megint átalakultak a dolgok, és a Dinosaur Planet hamarosan két főszereplővel, immár Timber nélkül készült tovább, jobbára az Ocarina of Time játékmenetére építve. A fenti előzetes ezt az állapotot mutatja be, és igazán nem a cikkíró hibája, hogy ebből megint nem lett semmi: Miyamotót elkapta a demó, és mivel egy kiotói Star Fox-kalandjáték fejlesztését nemrég kellett leállítani (a fejlesztőket át kellett tenni a megjelenéshez közelítő Nintendo 64 fontos projektjeire), újra rábeszélte a Rare-t egy nintendósított verzió elkészítésére. A Star Fox Adventures ennek megfelelően már Fox McCloud főszereplésével jelent meg, immár GameCube-ra.
Az amerikai premiert követő napon a Rare bejelentette (feltehetően meglepve ezzel a Nintendót is), hogy a Microsoft felvásárolta őket.
Forrás: 64 Magazine 2000/10. A bejegyzéshez még nincs hozzászólás.








